Статті І.Зварича

Форма входу

Статистика сайту

Доповнення до касації адвоката

Вищий спеціалізований суд України

з розгляду цивільних і кримінальних справ

У Судову палату в кримінальних справах

м.Київ, вул.П.Орлика, 4а

 

адвоката Цвєтінського С.А.

 

Доповнення

до касаційної скарги

 

Вважаю, що оскаржувані мною рішення судів двох інстанцій підлягають до скасування у зв’язку з очевидним порушенням встановлених Законом України «Про судоустрій і статус суддів» додаткових гарантій, які забезпечують недоторканість суддів щодо процедури порушення кримінальної справи.

Зокрема, станом на грудень 2008 року Зварич І.С. працював суддею, головою Львівського апеляційного адміністративного суду.

Кримінальну справу відносно судді Зварича І.С. 02 грудня 2008 року порушив слідчий Генеральної прокуратури України М.Пасулько.

Відповідно до вимог ч.3 ст.48 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 07 липня 2010 року, який набрав чинності 04 серпня 2010 року, кримінальна справа відносно судді може бути порушена лише Генеральним прокурором України, чи його заступником.

Визначена додаткова гарантія недоторканості судді при провадженні у справі залишилась поза увагою Оболонського районного суду м.Києва та апеляційного суду м.Києва.

На час порушення слідчим Генпрокуратури України Пасулькою М. кримінальної справи 02 грудня 2008 року по епізоду оговору свідком І.Залізним, пред’явлення обвинувачення за ч.3 ст.368 КК України, провадження слідчих дій, таких як обшуки по місцю роботи і проживання та інших, Зварич І.С. був суддею.

Засуджений Любашевський В.П. на час порушення кримінальної справи відносно нього, проведення слідчих дій, судових засідань у 2009-2011 роках, працював суддею Львівського апеляційного адміністративного суду.

Згідно з ч.2 ст.3 КПК України при провадженні у кримінальній справі застосовується кримінально-процесуальний закон, який діє відповідно під час дізнання, досудового слідства або судового розгляду справи.

Таким чином, незважаючи на те, що на час порушення відносно судді Зварича І.С. та судді Любашевського В.П. кримінальних справ, слідчий ГПУ Пасулька М. діяв у межах повноважень, визначених КПК України, однак, починаючи з 04 серпня 2010 року слідчий не є особою, до компетенції якого віднесено питання порушення кримінальної справи відносно судді.

За наведених обставин провадження у кримінальних справах, порушених слідчим Генеральної прокуратури України, з 04 серпня 2010 року не ґрунтується на вимогах кримінально-процесуального закону і порушує встановлені законом гарантії недоторканості судді.

Оболонський районний суд м.Києва прийняв до провадження дану кримінальну справу 30 вересня 2010 року, не звернув уваги на вищеозначені факти, здійснював провадження у справі, не звертаючи уваги на те, що кримінальну справу відносно суддів Зварича І.С. та Любашевського В.П. було порушено слідчим ГПУ, а не Генеральним прокурором України, чи його заступником.

Додаткові гарантії недоторканості суддів, встановлені новим Законом України «Про судоустрій і статус суддів» Оболонським райсудом м.Києва не боло взято до уваги.

Апеляційний суд м.Києва не дав жодної юридичної оцінки цим порушенням вимог кримінально-процесуального закону, допущених відносно судді Зварича І.С., і судді Любашевського В.П., покази якого стали підставою обвинувачення і засудження Зварича І.С. за ч.2 ст.368 КК України.

Це стосується двох епізодів оговору І.Зварича суддею Любешевським В.П.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст.390, 396, 398 КПК України,

 

прошу суд:

 

1. Прийняти моє доповнення до касаційної скарги.

2. Скасувати вирок Оболонського районного суду м.Києва від 19 вересня 2011р. та ухвалу Апеляційного суду м.Києва від 30 березня 2012р. щодо Зварича І.С., а справу закрити.

 

Додаток: копія Ухвали  Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 28.02.2012 року.

 

Адвокат Цвєтінський С.А.